KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128178
nr 1312 8178
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Orrar i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 mars 2020
kl 18:55:03
100 kr
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr